Markovici a punctat în startul prelungirilor partidei dintre CSU Craiova și Poli Iași, dar golul nu s-a pus. Universitatea – Poli s-a încheiat 2-2.

Mai bine de 7 minute a durat analiza VAR a fazei. Asistenții virtual au tras liniile, iar diferența dintre umărul lui Markovici și penultimul apărător de la Poli Iași este una aproape insesizabilă.

După meci, antrenorul Craiovei, Petev, s-a declarat nemulțumit de calitatea arbitrajului și a cerut brigăzi „de altă valoare” pentru Universitatea. „Nu a fost nici offside, așa cred. Dar nu mai contează. Arbitrajul românesc e valoros, așteptăm brigăzi de valoare. Nu comentez de regulă, dar fiecare om are limitele lui”, a spus Petev la flash-interviu.

Oltenii apucaseră să se bucure pentru golul care credeau că le va aduce victoria. S-au îmbrățișat inclusiv cu antrenorul lor, însă VAR le-a stricat seara. Craiova a luat douar un punct în ultimele două etape și ratează șansa de a urca pe poziția a doua în clasament. CSU încheie sezonul la Cluj, cu UTA, miercuri seară de la 17:30.

Articolul 7 minute de nebunie pe Oblemenco! Gol anulat lui Markovici pentru un offside de câțiva milimetri. Ce linii s-au tras in camera VAR apare prima dată în Playsport.