Bayer Leverkusen a legat 39 de meciuri fără înfrângere după o nouă apariție fantastică în Bundesliga.

De această dată, n-a fost o victorie în care jocul să impresioneze, cum s-a întâmplat de cele mai multe ori în acest sezon. Bayer s-a impus cu 2-1, deși în minutul 88 era condusă de Hoffe. Andrich a egalat cu doar un minut înainte de finalul primelor 90 de minute, apoi „arma secretă” Schick a punctat pentru o nouă victorie în primele secunde din timpul suplimentar.

Bayern a sperat degeaba că s-ar putea apropia de lider după etapa de astăzi. Leverkusen și-a făcut norma și e din nou la 13 puncte distanță. Mai are de jucat doar 7 meciuri până la finalul campionatului.

Leverkusen are șanse uriașe să facă dubla. E singura echipă de primă ligă care a ajuns până în semifinalele Cupei Germaniei. Pe 3 martie o va întâlni pe Dusseldorf pentru un loc în finală. Pentru cealaltă poziție se luptă Kaiserslautern și Saarbrucken, clubul de liga a 3-a care a șocat giganții și care le-a elimiant până acum pe Bayern, Frankfurt și Gladbach.

Articolul Nebunie maximă cu Leverkusen! În minutul 88, era condusă de Hoffenheim și recordul de 38 de meciuri fără înfrângere era în mare pericol. Cum a întors rezultatul până la final. Video apare prima dată în Playsport.